WERNISAŻ WYSTAWY POPLENEROWEJ „MAKSYMALNIE PRZYRODNICZO W BESKIDZIE SĄDECKIM”

10 lipca 2018r. w Sali wystawienniczej Powiatowej i Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu przy ul. Mickiewicza 33 odbył się uroczysty wernisaż wystawy poplenerowej „Maksymalnie Przyrodniczo w Beskidzie Sądeckim”. Zaproszeni Goście wraz z Artystami i organizatorami stworzyli wyjątkowy klimat dla tego wydarzania. A wspaniała atmosfera towarzysząca zarówno plenerowi jak i samemu wernisażowi pozostanie na pewno w pamięci organizatorów i artystów na długie lata.
Organizatorem czwartego już pleneru i wernisażu był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Ta impreza artystyczna po raz kolejny przyniosła wspaniały efekt integracji i promocji środowiska artystycznego naszego regionu, a poprzez artystyczny przekaz przyrody, kultury i historii Beskidu Sądeckiego przysłużyła się promocji Popradzkiego Parku Krajobrazowego .
Malarze i rzeźbiarze, którzy wzięli udział w Plenerze malarsko – rzeźbiarskim, to twórcy o znaczącym dorobku artystycznym. W swoich dziełach zaprezentowali różne techniki twórcze oraz niepowtarzalny i indywidualny charakter swojej osobowości, wrażliwości, koncepcji i dojrzałości warsztatu artystycznego.

Artyści, którzy pozostawili w Popradzkim Parku namacalny znak swojej obecności i talentu to: Kazimierz Basta, Józefa Kamińska, Janina Koza, Ignacy Kurowski, Marian Pażucha, Jakub Puchal, Barbara Skoczeń, Stanisław Socha, Elżbieta Szot i Patrycja Szot.

Podczas wernisażu przekazane zostały podziękowania wszystkim partnerom, którzy włączyli się w realizację tego przedsięwzięcia i przyczynili się do tego aby plener mógł mieć odpowiedni wymiar. Do tego grona należą: Urząd Miasta i Gminy Stary Sącz, Nadleśnictwo Stary Sącz i PiMG Biblioteka Publiczna w Starym Sączu .

Zapraszamy do oglądnięcia wystawy, która będzie prezentowana do 31 sierpnia br. w godzinach pracy biblioteki.
A tak to wyglądało ….. fotorelacja z wernisażu.

Iwona Szczygieł – Główny specjalista ds. edukacji ZPKWM-Oddział Stary Sącz

Fotografie: Foto Furia Łukasz Białas