Skocz z nami na Jurę

Zapraszamy na kolejny spacer w ramach cyklu “Skocz z nami na Jurę”
Tym razem będziemy penetrować Łąki Dębnicko-Tynieckie i to we wspaniałym towarzystwie edukatora Symbioza – Centrum Edukacji Ekologicznej ZZM
Ekosystemy łąkowe są niezwykle cenne ze względu na ich unikatowy skład flory i fauny. Niestety jest to element bardzo szybko znikający z naszego krajobrazu. Wyprawa na Dębnicko-Tynieckie łąki pozwoli poznać z bliska i docenić bioróżnorodność tego wyjątkowego miejsca. Spacer będzie też okazją do popatrzenia przyrodniczym okiem na kwestie związane z szacunkiem i ochroną przyrody.
Jeśli marzyłeś kiedyś o lataniu lub po prostu kochasz przyrodę nasz spacer będzie dla Ciebie idealną propozycją! Damy się objąć kołysanym wiatrem ukwieconym łąką, sprawdzając jak cenna przyroda jest tuż obok naszego miasta.
Sprawdzimy czy:
-potrafimy dogonić ważkę
-czy motyl zawsze lata prosto
-kto opanował sztukę zawisania w powietrzu
-czy pszczoła/mucha jest jedna
-dzięki którym owadom możemy zjeść truskawki
-jak śpiewa słowik
Po naszej wyprawie na pewno każdy z Was będzie wiedział co w trawie piszczy.
To już nasze ostatnie wakacyjne spotkanie z cyklu #skoczznaminajurę, ponieważ będziemy mieć wakacyjną przerwę. W lipcu i sierpniu zaprosimy Was na #latonajurze, a skoczymy ponownie na Jurę po wakacjach .
Spotykamy się o godzinie 9:00 na Łąkach Dębnicko-Tynieckich. Na wycieczce obowiązuje limit osób.
Aby się zapisać wystarczy napisać maila: j.dragon@zpkwm.pl i podać liczbę osób, jaką chce się zapisać
Spacer potrwa około 2-3 godzin. Informacja o dokładnym miejscu spotkania zostanie przekazana zapisanym osobom.

Bardzo prosimy o poinformowanie nas jeśli nie dacie rady jednak pojawić się na wycieczce, umożliwi to osobom z listy rezerwowej załapać się na wycieczkę