Skocz z nami na Jurę

Zapraszamy na kolejną wycieczkę z cyklu „Skocz z nami na Jurę – Maj brzmi trelem ptaków”

 

Wraz z zespołem Ptakofonii zapraszamy do Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego na spacer pełen dźwięków, barwnych opowieści i doskonałej zabawy. Wytężymy słuch, by z ptasiego harmidru wyłowić pojedyncze piosenki i je zapamiętać – te słyszane na co dzień, jak i rzadziej spotykane. W drugiej połowie maja pojawią się już wszyscy przybysze z ciepłych krajów. Ponieważ śpiew to u wielu ptaków klucz do szczęścia w miłości, pochylimy się nad zalotami, lęgami i ptasimi młodzikami. Uruchomimy w tym celu wyobraźnię, choć nie zabraknie też doznań wizualnych. Być może uda nam się dojrzeć ten wielki ruch w majowej roślinności.

Spacer będzie wiódł przez malownicze tereny Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego i obejmie różne typy środowisk, co pomoże nam spotkać jak najwięcej gatunków ptaków.

Spróbujemy je oczywiście razem policzyć. Do tego – moc zabawnych ciekawostek i słownych łamigłówek.

O prowadzących:

Andrzej Barć – absolwent kierunku technik realizacji dźwięku w tej samej szkole, student dziennikarstwa na UJ w Krakowie, współpracuje z radiem UJOT FM i Polskim Radiem Rzeszów, prowadzi zajęcia i spacery przyrodnicze dla dzieci i młodzieży. W projekcie odpowiada za produkcję treści, pełni funkcję edukatora, prowadzącego i montażysty audio. Uwielbia ptaki i radio – obydwu może słuchać godzinami.

Krzysztof Ekstowicz – absolwent kierunku technik realizacji dźwięku w Szkole Policealnej nr 19 w Krakowie, ukończył kurs filmowo-montażowy „Kołem się toczy”. Współpracuje ze studiem Nonagram i współtworzy kilka projektów w ramach branży audio-wideo. W Ptakofonii jest edukatorem, operatorem wideo, montażystą, grafikiem komputerowym, a także administratorem i moderatorem mediów społecznościowych. Lubi spędzać czas na świeżym powietrzu.

 

Data: 20.05.2023 r.

Miejsce zbiórki: zostanie podane zapisanym osobom

Start: 17.00

Czas trwania: ok. 3h

Wiek uczestników: od 8 roku życia

Maks. liczba uczestników: 25

Zapisy: zgłoszenia wraz z podaniem liczby należy przesyłać na adres j.dragon@zpkwm.pl

 

Ważne: proszę zabrać wygodne obuwie i ubiór dopasowany do warunków atmosferycznych ZAPRASZAMY !!!!!!

W przypadku niesprzyjającej pogody (ulewne deszcze, burze, silny wiatr) wydarzenie zostanie odwołane.

 

Wycieczka nie wyklucza udziału osób z ograniczeniami ruchowymi. Należy wziąć pod uwagę ukształtowanie terenu (strome podjazdy) i mieszaną nawierzchnię (głównie asfalt, fragmenty szutrowe).

Udział w spacerze jest BEZPŁATNY i odbywa się na własną odpowiedzialność każdego Uczestnika.

Plakat promujący spacer "Maj brzmi trelem ptaków"