Piknik „Odkrywców Parków Krajobrazowych” w Lipnicy Dolnej

Kiedy?

Spotykamy się 30 czerwca 2019 r., tj. niedziela, godzina:  13:00

Gdzie?

Lipnica Dolna (gmina Lipnica Murowana), na boisku piłkarskim.

Potrzebny sprzęt?

Dobry humor i odpowiedni ubiór w stosunku do pogody.

Czas trwania pikniku?

Przewidywany czas trwania pikniku - ok. 5 godzin

Program pikniku

O Programie „ODKRYWCY PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH”
To program edukacyjny mający na celu zachęcenie dzieci, młodzieży i rodzin z dziećmi do zwiedzania i poznawania małopolskich parków krajobrazowych oraz ich przyrodniczych, historycznych, kulturowych i krajobrazowych walorów. Ma on zachęcić również młodych ludzi i ich rodziny do wyjścia z domu, kontaktu z naturą i aktywnego spędzania wolnego czasu. Celem projektu jest również rozwijanie kreatywności, pogłębianie wiedzy oraz wzrost świadomości przyrodniczej uczestników programu.

Co należy zrobić by zostać odkrywcą?
Aby zostać Odkrywcą należy w pierwszej kolejności zasięgnąć trochę informacji i zaplanować wycieczki po terenie małopolskich parków krajobrazowych. Informacje dotyczące parków dostępne są na stronie internetowej Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz w publikacjach, miedzy innymi w mapach i przewodnikach, opracowywanych i wydawanych przez ZPKWM.

Planując wycieczki i miejsca do odwiedzenia należy wziąć pod uwagę miedzy innymi zagadnienia, do których odnoszą się karty pracy w Spacerowniku danego parku. Następnie należy zapakować do plecaka niezbędne akcesoria, w tym Spacerownik, coś do pisania i kolorowania, mapę parku, aparat fotograficzny itp. i wyruszyć w teren. Podczas wycieczki należy wypełniać Spacerownik zgodnie z zawartymi w nim wytycznymi, tworząc własne, krótkie relacje z pobytu w wybranych miejscach. Po wypełnieniu Spacerownika danego parku krajobrazowego należy skontaktować się z nami w celu odbioru odznaki Odkrywcy danego parku krajobrazowego.

Więcej informacji o programie znajdziecie na naszej stronie:  www.zpkwm.pl/odkrywcy/