Parki
krajobrazowe


JAK DOJECHAĆ?

Rezerwat „Kamień Grzyb”

Komunikacja publiczna: dojazd połączeniami PKP lub PKS do Bochni, następnie liniami prywatnych przewoźników do Leksandrowej pod drogowskaz „Kamień Grzyb”, skąd pozostaje do przejścia ok. 1,4 km do niebieskiego szlaku prowadzącego przez rezerwat.

Samochodem: dojazd od Brzeska drogą nr 75 w kierunku Nowego Sącza, w miejscowości Uszew należy skręcić na Nowy Wiśnicz, po ok. 4 km skręcamy w lewo w kierunku Lipnicy Murowanej i Borównej, następnie w Borównej skręt w prawo na Nowy Wiśnicz, po 600 m skręcamy w lewo za drogowskazem „Kamień Grzyb” i jedziemy 1,4 km aż do niebieskiego szlaku prowadzącego przez rezerwat. Od Bochni dojazd drogą nr 965 do Nowego Wiśnicza, tam skręcamy w ulicę Lipnicką, którą podążamy przez ok. 3 km i skręcamy w prawo przed drogowskazem „Kamień Grzyb”, skąd pozostaje 1,4 km do niebieskiego szlaku prowadzącego przez rezerwat.

Zamek w Wiśniczu i Muzeum Pamiątek po Janie Matejce „Koryznówka”

Komunikacja publiczna: dojazd połączeniami PKP lub PKS do Bochni, następnie liniami prywatnych przewoźników do Nowego Wiśnicza, skąd idziemy ulicą Zamkową i dalej Stanisława Lubomirskiego aż pod sam zamek. Idąc dalej ulicą, po 150 m znajdziemy się pod „Koryznówką”.

Samochodem: dojazd od Brzeska drogą nr 75 w kierunku Nowego Sącza, w miejscowości Uszew należy skręcić na Nowy Wiśnicz. Następnie w Nowym Wiśniczu skręcamy w lewo w ulicę Stanisława Lubomirskiego, którą dojeżdżamy aż do parkingu pod zamkiem. Od Bochni dojazd drogą nr 965 do Nowego Wiśnicza, tam skręcamy w ulicę Zamkową, a następnie Stanisława Lubomirskiego, którą dojeżdżamy do parkingu pod zamkiem. Jeśli udamy się dalej ulicą, po 150 m dotrzemy do „Koryznówki”.

Kościół pw. św. Leonarda

Komunikacja publiczna: dojazd połączeniami PKP lub PKS do Bochni lub Brzeska, następnie liniami prywatnych przewoźników do Lipnicy Murowanej. Z rynku miejscowości pozostaje do przejścia ok. 300 m do kościoła.

Samochodem: dojazd od Brzeska drogą nr 75 w kierunku Nowego Sącza, w miejscowości Gnojnik należy skręcić na Lipnicę Dolną. Dojeżdżając do drogi nr 966 należy kierować się na Muchówkę. Po przejechaniu ok. 2 km, w Lipnicy Murowanej skręcamy w prawo w drogę, którą dotrzemy na parking przy świątyni. Od Bochni dojazd drogą nr 965 do Nowego Wiśnicza, tam skręcamy w kierunku Lipnicy Murowanej. W Lipnicy kierujemy się na drogę nr 966 do Tymowej, następnie po ok. 400 m skręcamy w lewo w drogę, którą dotrzemy na parking przy świątyni.

Pomnik przyrody „Kamienie Brodzińskiego”

Komunikacja publiczna: dojazd połączeniami PKP lub PKS do Bochni lub Brzeska, następnie liniami prywatnych przewoźników z Bochni do Lipnicy Murowanej, wysiadając na przystanku Lipnica Górna – Kamienie Brodzińskiego. Natomiast z Brzeska dojazd w kierunku Muchówki, wysiadając również na przystanku Lipnica Górna – Kamienie Brodzińskiego.

Samochodem: dojazd od Bochni drogą nr 965 w kierunku południowym aż do miejscowości Muchówka, tam skręcamy w kierunku Tymowej. Po przejechaniu ok. 2 km znajdziemy się pod hotelem, za którym jest ścieżka dydaktyczna prowadząca do kamieni. Dojazd od Brzeska drogą nr 75 w kierunku Nowego Sącza, w miejscowości Gnojnik należy skręcić na Lipnicę Dolną. Dojeżdżając do drogi nr 966 kierujemy się na Muchówkę i jedziemy dalej przez ok. 6 km aż ujrzymy po lewej stronie drogi hotel, za którym znajduje się ścieżka dydaktyczna prowadząca do kamieni.