Parki
krajobrazowe


JAK DOJECHAĆ?

Zamek Tenczyn

Samochodem: Należy kierować się na północny- zachód DK7, przy obwodnicy zjechać na DK79, w kierunku Trzebini. Następnie trzymając się tej drogi przejechać przez Zabierzów i Kochanów. W Nawojowej Górze należy skręcić w lewo w ul. Gwoździec, kontynuować na wprost ulicami Leśną i Bronowicką, następnie na skrzyżowaniu z ul. Zwierzyniecką skręcić w prawo, jechać prosto Tenczyńską, skręcić w prawo w Chrzanowską, przez las, dalej kontynuować drogą główną, potem skręcić w lewo i znów ostro w lewo. Trzysta metrów za mijaną z lewej kaplicą znajduje się parking.

Puszcza Dulowska

Samochodem: Należy kierować się na północny- zachód DK7, przy obwodnicy zjechać na DK79, w kierunku Trzebini. Następnie trzymając się tej drogi przejechać przez Zabierzów, Kochanów, Krzeszowice, Wolę Filipowską i Dulową. W Młoszowej trzeba skręcić w lewo w ul. Szembeka aż do samego lasu, gdzie 100 metrów za granicą leśną znajduje się parking.

Dolina Mnikowska

Komunikacją miejską: Z pętli autobusowej na Salwatorze linią 269 (kierunek Rybna Dolna) do przystanku Mników Sklep NŻ (na żądanie).

Samochodem: Należy kierować się na zachód Krakowa ul. Balicką. Następnie kontynuować drogą główną przez Szczyglice, a potem przeciąć autostradę i na rondzie jechać prosto ul. Krakowską wzdłuż lotniska. Na wysokości Morawicy należy skręcić w lewo, a następnie na dużym skrzyżowaniu z wysepką w prawo. Potem cały czas prosto główną drogą do Mnikowa. Tam w prawo aż do straży pożarnej, gdzie należy znów skręcić w prawo i cały czas za drogą. Przy lesie po lewej stronie znajduje się bezpłatny parking u wylotu doliny.

Nadwiślański Park Etnograficzny

Samochodem: Należy kierować się na zachód od Krakowa DW 780 (ul. Księcia Józefa), przez Liszki, Kaszów, Zagórze, Brodła, Porębę Żegoty, Alwernię i Kwaczałę. W Babicach trzeba wjechać w drogę 781 na wprost. Następnie skręcić w prawo w ul. Skansenową, a potem w lewo w Podzamcze. Tam znajduje się  parking przy Parku Etnograficznym. W niedalekiej odległości znajduje się również Zamek w Lipowcu.

Stanowisko Lilii Złotogłów na Garbie Tenczyńskim

Komunikacją miejską: Linią autobusową 238 z przystanku Bronowice Małe (kierunek Młynka Pętla) do przystanku Kochanów I.

Samochodem: Należy kierować się na północny- zachód DK7, a przy obwodnicy zjechać na DK79, w kierunku Trzebini. Następnie, trzymając się tej drogi, przejechać przez Zabierzów i w Gaju skręć w lewo w ul. Wrzosową. Na końcu drogi znajduje się las, a w nim – w odpowiedniej porze roku – zobaczyć można kwitnące lilie.

Rezerwat Przyrody “Skała Kmity”

Komunikacją miejską: Z pętli autobusowej Bronowice Małe linią 258 (kierunek Nielepice) do przystanku Skała Kmity NŻ (przystanek na żądanie) lub linią 218 (kierunek Zabierzów Młyn) do przystanku Szczyglice.

Samochodem: Należy kierować się na północny- zachód DK7, a przy obwodnicy zjechać na DK79, w kierunku Trzebini. Następnie tuż za przejazdem kolejowym trzeba skręcić w lewo w DW774. Po prawej stronie mija się Skałę Kmity, 600m dalej po tej samej stronie, przy dolinie Grzybowskiej znajduje się parking, na którym można zostawić samochód.