Parki
krajobrazowe


JAK DOJECHAĆ?

Pustynia Błędowska

Samochodem: Należy kierować się na północny zachód od Krakowa ul. Jasnogórską, Częstochowską, potem nadal prosto DK94 przez Wielką Wieś, Biały Kościół, Zederman, aż do Olkusza. Tam trzeba skręcić w prawo w DW 791 i kontynuować aż do Klucz, gdzie należy skręcić w prawo a następnie w lewo na Czubatkę, gdzie znajduje się parking i punkt widokowy na Pustynię.

Rezerwat Pazurek

Samochodem: Należy kierować się na północny zachód od Krakowa ul. Jasnogórską, Częstochowską, potem nadal prosto DK94 przez Wielką Wieś, Biały Kościół, Zederman, aż do Olkusza. Tuż przed miastem trzeba skręcić w prawo w DW783, na rondzie kontynuować prosto. Po prawej stronie znajduje się parking przy rezerwacie.

Zamek w Rabsztynie

Samochodem: Należy kierować się na północny zachód od Krakowa ul. Jasnogórską, Częstochowską, potem nadal prosto DK94 przez Wielką Wieś, Biały Kościół, Zederman, aż do Olkusza. Tuż przed miastem trzeba skręcić w prawo w DW783, na rondzie w lewo (3 zjazd), przejechać przez tory a następnie, po dotarciu do Rabsztyna, skierować się w prawo na parking.

Kościół w Rodakach (w otulinie Parku)

Samochodem: Należy kierować się na północny zachód od Krakowa ul. Jasnogórską, Częstochowską, potem nadal prosto DK94 przez Wielką Wieś, Biały Kościół, Zederman, aż do Olkusza. Tam trzeba skręcić w prawo w DW 791 i kontynuować aż do Klucz, gdzie należy skręcić w prawo, następnie na rondzie w Kluczach w lewo (2 zjazd), ul. zawierciańską do Klucze-Osada, kontynuować 791 i przy lesie skręcić w lewo w ul. Bagienną w Rodakach, kontynuować ul. Długą aż po prawej stronie naszym oczom ukaże się drewniany kościółek.