Parki
krajobrazowe


JAK DOJECHAĆ?

DOLINA KOBYLAŃSKA

Komunikacją miejską: Z pętli autobusowej Bronowice Małe – linią 278 (kierunek Krzeszowice), przystanek Kobylany, następnie ul. Turystyczną do końca lub z pętli autobusowej Bronowice Małe – linią 210 (kierunek Będkowice Pętla) do przystanku Będkowice Pętla, potem pieszo prosto aż do drogi prowadzącej w las po lewej stronie.

Samochodem: Dojazd ul. Jasnogórską, potem Częstochowską, skręcić na obwodnicy IV (kierunek: A4/ Katowice/ Lotnisko/ Balice/ Chyżne/ Zakopane/  Rzeszów), skierować się na Modlniczkę, ul. Willową na Kasztanową, kontynuować ul. Szlachecką, skręcić w prawo w ul. Jurajską, w Bolechowicach jechać ul. Rycerską aż do skrętu w prawo w Kościuszki. Parking Dolina Kobylańska jest po prawej stronie.

Alternatywnie: od Ronda Ofiar Katynia na zachód ul. Radzikowskiego na Pasternik, dalej DK7, na węźle DK79 kierunek Trzebinia, skręcić w prawo w ul. Kasztanową, potem ul. Szlachecką, Zieloną, Kasztanową aż do Topolowej, Jana Pawła II, w Kobylanach:

1) w prawo we Floriana, a następnie w prawo na Turystyczną,

2) w lewo we Floriana, a następnie w prawo w Kościuszki, Parking Dolina Kobylańska jest po prawej stronie.

FORT 44 TONIE

Komunikacją miejską: Z pętli autobusowej Krowodrza Górka autobusem linii 240 (kierunek Pękowice) przystanek Pękowice, zawrócić kawałek ul. Jurajską i kierować się w prawo.

Samochodem: Należy kierować się na północ od Krakowa ulicą Łokietka, następnie w prawo w ul. Na Zielonki, w prawo w ul. Jurajską. Fort znajduje się po lewej stronie.

JASKINIA NIETOPERZOWA

Komunikacją miejską: Z pętli autobusowej Bronowice małe – linią 210 (kierunek Będkowice Pętla) do przystanku NŻ Bębło Lasek. Potem pieszo ok. 1800 m ul. Zachodnią, następnie w lewo drogą śródpolną aż do skrzyżowania z ul. Nietoperzową.

Samochodem: Należy kierować się na północ od Krakowa, ul Jasnogórską, Częstochowską (DK94), potem Krakowską cały czas prosto aż do Jerzmanowic, gdzie trzeba skręcić w lewo w ul. Nietoperzową. Po prawej stronie znajduje się parking pod jaskinią.

DOLINA RACŁAWKI

Komunikacją miejską: Z pętli Bronowice Małe linią 278 (kierunek Krzeszowice), przystanek NŻ Radwanowice I, następnie ok. 2 km pieszo ul. Krzeszowicką, w prawo ul. Dubie i prosto do lasu wzdłuż Potoku Racławka.

Samochodem:  Należy kierować się na północny zachód- ul. Balicką, Krakowską, przejechać górą nad autostradą, potem skręcić w prawo w ul. Szkolną. Następnie trzeba skierować się w lewo w ul.Radziwiłłów, potem w Burowie w lewo w ul. Powiatową, w Kleszczowie kontynuować ul. Powiatową, aż do ul. Wąwóz Kochanowski, w Kochanowie w lewo DK79 (Krakowska). Następnie w prawo w ul. Wyspiańskiego, Polaczka, Pisarskiego, w Pisarach w prawo na ul. Kasztanową do Dubia i dalej prosto do parkingu przy Dolinie Racławki.