Parki
krajobrazowe


Park Krajobrazowy Beskidu Małego jest typowo beskidzkim parkiem, w dużej części zalesionym. Jeśli ktoś lubi ciszę, kontakt z naturą, wspaniałe widoki to zdecydowanie jest to miejsce dla niego. Podzielony jest granicą województw, istniejącą również w tym mini przewodniku, jednak dla każdego turysty jest ona bardzo łatwa do przekroczenia. Małopolanie powiedzą, że to ich część jest piękniejsza i cenniejsza.

Pewnie to samo stwierdzą mieszkańcy województwa śląskiego. Najlepiej sprawdzić to na własnej skórze!

Park zlokalizowany jest na terenie dwóch województw: małopolskiego i śląskiego. W tym pierwszym rozciąga się pomiędzy Andrychowem na północy, doliną Skawy na wschodzie oraz miejscowością Krzeszów na południu. Cała powierzchnia Parku wynosi 25 601,13 ha, w tym w Małopolsce jest to 9 061,13 ha. i jest najmłodszym Parkiem Krajobrazowym na terenie województwa małopolskiego. Jego nazwa pochodzi oczywiście od położenia w paśmie górskim Beskidu Małego, części Beskidów Zachodnich.

Powierzchnia

9 061,13 ha

Data powołania

11.07.1998

Uchwały

Uchwały

ODDZIAŁ NADZORUJĄCY
Oddział w Woli Kroguleckiej

Obszary o których mowa w paragrafie 3 ust. 1 pkt 7 Uchwały nr LIII/808/18 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 24 września 2018 roku w sprawie Parku Krajobrazowego Beskidu Małego– plik shp do wykorzystania w programach GIS.