Parki
krajobrazowe


JAK DOJECHAĆ?

Zespół klasztorny Norbertanek w Imbramowicach

Samochodem: Należy kierować się na północny wschód DK7, w miejscowości Zerwana trzeba skręcić w lewo, dalej prosto aż do Iwanowic Włościańskich, tam należy skręcić w prawo w drogę wojewódzką 773, po przekroczeniu Dłubni na rozjeździe trzymać się lewej strony, a następnie jechać prosto aż do Sieciechowic. Kontynuować drogę aż do Wysocic, za którymi skręcić w lewo na Ściborzyce. Dojeżdżając do Imbramowic należy skręcić w lewo tuż przed cmentarzem.Tam znajduje się parking pod klasztorem.

Młyn w Raciborowicach

Komunikacją miejską: z pętli autobusowej Prądnik Czerwony liniami 250 (kierunek Zastów), 260 i 270 ( kierunek Pielgrzymowice Pętla). Liniami 250 i 270 do przystanku Raciborowice, linią 260 do przystanku Raciborowice Centrum.

Samochodem: W Krakowie należy kierować się na północny wschód ul. Powstańców, następnie skręcić w lewo, przejeżdżając nad torami, w ul. Karola Wojtyły. W Batowicach kontynuować ul. Długosza aż do skrzyżowania z ul. Młyńską. Tuż przy początku ulicy znajduje się młyn.

Zespół dworski w Minodze

Samochodem: Należy kierować się na północny zachód DW794 przez Zielonki, Januszowice, Przybysławice, Cianowice Duże. Przed Skałą należy skręcić w prawo kontynuując 794. Na kolejnym rondzie w prawo w DW 773, a w Nowej Wsi w lewo. Jadąc do celu po lewej stronie mijamy również zabytkowy kościół w Minodze.

Źródło “Jordan” w Ściborzycach

Samochodem: Należy kierować się na północny wschód DK7, w miejscowości Zerwana skręcić w lewo, a dalej jechać prosto aż do Iwanowic Włościańskich. Tam należy skręcić w prawo w drogę wojewódzką 773, po przekroczeniu Dłubni na rozjeździe trzymać się lewej strony, a następnie jechać prosto aż do Sieciechowic. Dalej należy kontynuować drogę aż do Wysocic, za którymi trzeba skręcić w lewo na Ściborzyce. Tam, tuż za pałacem, po lewej stronie znajduje się źródło.

lub

Należy kierować się na północny zachód DW794 przez Zielonki, Januszowice, Przybysławice, Cianowice Duże. Przed Skałą trzeba skręcić w prawo kontynuując 794 a na kolejnym rondzie w prawo w DW 773. W Nowej Wsi należy skręcić w lewo. Jadąc do celu po lewej stronie mijamy również zabytkowy kościół w Minodze i skręcamy za główną drogą w lewo, a potem w prawo. Pod lasem skręcamy w lewo za główną drogą, a na skrzyżowaniu w prawo. Na drugim skrzyżowaniu należy skręcić w lewo na Gołyszyn i kontynuować tą drogą do Wysocic. Za miejscowością trzeba skręcić w lewo na Ściborzyce, a tam, tuż za pałacem, po lewej stronie znajduje się źródło.