Parki
krajobrazowe


JAK DOJECHAĆ?

Centrum Edukacji Przyrodniczej EkoMałopolska w Jastrzębi

Komunikacja publiczna: do centrum Jastrzębi dojeżdża autobus (z Tarnowa), pozostała część trasy pieszo (około 4km).

Samochodem: od Tarnowa należy dojechać do Ciężkowic i tam skręcić na Jastrzębią (skręt w lewo przed mostem na Białej, lub dalej w prawo – na wysokości komisariatu Policji). Następnie należy dojechać do centrum Jastrzębi (8km), a za nim skręcić w lewo w kierunku wyciągu narciarskiego i Leśniczówki (Leśnictwo Kąśna Górna) w kierunku przysiółku Łazy. Przy leśniczówce dalej prosto (200m), a za stawem w prawo (100m). Od Krakowa można tez dojechać do centrum Jastrzębi od Zakliczyna przez Słoną.

Rezerwat „Skamieniałe Miasto”

Komunikacja publiczna: dojazd z dworca autobusowego w Tarnowie liniami prywatnych przewoźników do przystanku Ciężkowice-Stadion, skąd pozostaje do przejścia ok. 1 km do rezerwatu.

Samochodem: należy kierować się na południe od Tarnowa ul. Tuchowską; w Gromniku na rondzie skręcić w kierunku Krynicy-Zdrój; mijając Ciężkowice, po lewej stronie głównej drogi znajduje się duży parking przy rezerwacie, gdzie można zostawić samochód.

Użytek ekologiczny Polichty

Komunikacja publiczna: dojazd z dworca autobusowego w Tarnowie liniami prywatnych przewoźników do przystanku Jastrzębia-Szkoła, skąd pozostaje do przejścia jeszcze 2 km.

Samochodem: należy kierować się na południe od Tarnowa ul. Tuchowską; w Gromniku na rondzie skręcić w kierunku Policht; po przejechaniu ok. 6 km skręcić w prawo przy drogowskazie wskazującym Ośrodek Edukacji Ekologicznej i zostawić samochód na parkingu Domu Ludowego w Polichtach, a następnie przejść pozostałą część trasy (2 km) pieszo.

Dwór Ignacego Jana Paderewskiego

Komunikacja publiczna: dojazd z dworca autobusowego w Tarnowie liniami prywatnych przewoźników do Kąśnej Dolnej – Przetwórni; następnie należy przejść ok. 300 m do samego dworku.

Samochodem: należy kierować się na południe od Tarnowa ul. Tuchowską; w Gromniku na rondzie skręcić w kierunku Krynicy-Zdrój; w Ciężkowicach skręcić w prawo w kierunku Kąśnej Dolnej i po ok. 1 km, skręcić w lewo do dworku.

Rezerwat „Styr”

Komunikacja publiczna: dojazd z dworca autobusowego w Tarnowie liniami prywatnych przewoźników do przystanku Jastrzębia-Skrzyżowanie Olszowa, dalej należy kierować się drogą na Olszową, po ok. 3 km docierając do zielonego szlaku prowadzącego przez rezerwat

Samochodem: dojazd obwodnicą Tarnowa w kierunku Krakowa; w Wojniczu należy skręcić na Zakliczyn; następnie na rondzie skręcić na Nowy Sącz i jechać drogą nr 975 przez ok. 5 km; rezerwat będzie się znajdował po lewej stronie drogi.

Muzeum przyrodnicze im. K. i W. Tomków

Komunikacja publiczna: dojazd z dworca autobusowego w Tarnowie liniami prywatnych przewoźników do przystanku Ciężkowice-Stadion, znajdującego się ok. 100 m od muzeum.

Samochodem: należy kierować się na południe od Tarnowa ul. Tuchowską; w Gromniku na rondzie skręcić w kierunku Krynicy-Zdrój; w Ciężkowicach za mostem skręcić w lewo w ulicę 3 Maja i następnie w Parkową, gdzie znajduje się muzeum.

Muzeum etnograficzne „Grociarnia”

Komunikacja publiczna: dojazd z dworca autobusowego w Tarnowie liniami prywatnych przewoźników do przystanku Jastrzębia-Szkoła, skąd pozostaje do przejścia 300 m do celu.

Samochodem: należy kierować się na południe od Tarnowa ul. Tuchowską; w Gromniku na rondzie skręcić w kierunku Krynicy-Zdrój; w Ciężkowicach skręcić w prawo w kierunku Kąśnej Dolnej i jechać cały czas prosto; w Jastrzębi należy skręcić przed kościołem w prawo i po ok. 200 m zaparkować przy muzeum.