Parki
krajobrazowe


JAK DOJECHAĆ?

Las Wolski

Komunikacją miejską: Dojazd z przystanku Cracovia Błonia linią 134 (kierunek ZOO) do przystanku ZOO.

Samochodem: Na zachód od Krakowa, Al. Focha, ul. Królowej Jadwigi, ul. 28 Lipca 1943 aż do ul. Leśnej. Dojazd do parkingu “Baba Jaga”, skąd jest doskonałe dojście między innymi  do Kopca Piłsudskiego, Rezerwatów Panieńskie Skały, Bielańskie Skały, Skałki Przegorzalskie, Srebrnej Góry, czy obiektów architektonicznych takich jak: Willa Decjusza, Willa Szyszko-Bohusza czy Klasztor Kamedułów na Bielanach.

Klasztor Ojców Kamedułów na Bielanach

Komunikacją miejską: Dojazd z pętli autobusowej Cracovia Stadion linią autobusową 109 (kierunek Bielany), lub z Salwatora liniami 209 (kierunek Morawica), 229 (kierunek Kamień), 239 (kierunek Jeziorzany Pętla lub Dąbrowa Szlachecka), 269 (kierunek Rybna Dolna) do przystanku Bielany Klasztor i potem pieszo Al. Wędrowników

Samochodem: Dojazd ul. Księcia Józefa, potem w prawo w Al. Wędrowników, następnie znów w prawo Al. Konarową, wzdłuż której można zaparkować.

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu

Komunikacją miejską: Dojazd z Os. Podwawelskiego linią autobusową 112 (kierunek Tyniec Kamieniołom), z Borku Fałęckiego 203 (kierunek Czerwone Maki P&R) lub z Czerwone Maki P&R w kierunku Borku Fałęckiego, na  przystanek Tyniec.

Samochodem:  Należy kierować się ul. Tyniecką aż do ul. Bolesława Śmiałego, potem skręcić na Benedyktyńską. Parking znajduje się przy Opactwie Benedyktynów, na końcu ul. Benedyktyńskiej, tuż nad brzegiem Wisły.

Czernichów

Komunikacją miejską: Dojazd z Salwatora na przystanek Czernichów liniami autobusowymi nr  229 (kierunek Kamień), 249  oraz 259 (kierunek Czernichów).

Samochodem:  Na zachód od Krakowa należy kierować się ulicami Księcia Józefa, DW78 przez Kryspinów, potem  nadal prosto ul. Krakowską, Św. Jana Kantego, na rondzie prosto w Czernichowską, dalej Krakowską, na rondzie w Dworską i do parkingu w centrum Czernichowa, skąd niedaleko jest m. in. do zespołu dworskiego z XIX w., Kościoła Św. Trójcy z XV w. i Kaplicy Różańcowej z XVII w.

Piekary

Komunikacją miejską: Dojazd z salwatora liniami autobusowymi nr 249 oraz 259 (kierunek Czernichów) do przystanku Piekary.

Samochodem: Należy kierować się na zachód od Krakowa ul.Księcia Józefa, potem Mirowską aż do Piekar, a stamtąd już pieszo na punkt widokowy, Skałę Okrążek, Gołebiec czy Jaskinię Stróżnica po drodze mijając piękne skałki i stare zakole Wisły lub promem przez Wisłę do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Rezerwat Skołczanka

Komunikacją miejską: Dojazd na przystanek Tyniec lub Bolesława Śmiałego liniami 112 z os. Podwawelskiego (kierunek Tyniec Kamieniołom), 203 z Borku Fałęckiego (kierunek Czerwone Maki P&R) lub z Czerwone Maki P&R w kierunku Borku Fałęckiego.

Samochodem: należy kierować się na zachód ul. Tyniecką aż do Bolesława Śmiałego, potem skręcić w ul. Obrony Tyńca, na której końcu znajduje się Las Tyniecki, a po lewej stronie rezerwat Skołczanka.