Lato na Jurze

Ruszamy z tegoroczną edycja naszej akcji “Lato na Jurze”
W okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień), w każdy weekend, będziecie mogli nas spotkać w jakimś miejscu na terenie Parków Krajobrazowych na Jurze (o ile pogoda nie pokrzyżuje nam planów). O konkretnych miejscach będziemy Was informować kilka dni przed wydarzeniem.
Szukajcie naszego namiotu w terenie. Będziecie mogli tam zadać frapujące Was pytania dotyczące działalności ZPKWM, poszukać inspiracji na wycieczki, porozmawiać o przyrodzie danego miejsca, a także otrzymać od nas darmowe materiały edukacyjne.
Widzimy się już w najbliższą niedzielę (04.07) w Tenczyńskim Parku Krajobrazowym, na parkingu: https://goo.gl/maps/svH1Fi5vwH79Lyj79 przy drodze z Mnikowa do Baczyna.
Dolina Mnikowska to Wyżyna Krakowsko-Częstochowska w pigułce: odnajdziemy tu m.in. formy skał w postaci bram, iglic i murów, liczne jaskinie i źródło. Dnem doliny płynie potok Sanka. Sama dolina nie jest długa, nieco ponad kilometrowa. Dla ochrony malowniczych wapiennych skałek, lasów grądowych, zbiorowisk muraw naskalnych  i kserotermicznych utworzono tu rezerwat przyrody. W centralnej części doliny znajduje się malowidło naskalne Matki Boskiej Skalskiej a tuż za nim okazała jaskinia, w której podobno ukrywali się Powstańcy Styczniowi. Przedłużeniem doliny ku północy jest wart odwiedzenia Wąwóz Półrzeczki.
Serdecznie zapraszamy!

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia: https://fb.me/e/CRi0uAfb