Filmy

Sianokosy w Parku Krajobrazowym Pasma Brzanki

Gody płazów

Ptaki w Dolinie Racławki

Murarka ogrodowa – jak pomóc pszczołom.

Geofity wiosenne

Borsuk – film z fotopułapki

Jaką choinkę wybrać na święta? Naturalna czy sztuczna? Jeśli naturalna to jaki gatunek? Na te pytania (i nie tylko) odpowie ten film.

Czy rzeczywiście mech na drzewie wskazuje północ? Gdzie tak naprawdę żyje mech? O tym oraz innych ciekawostkach dowiecie się oglądając ten film.

Przejście przez Dolinę Sztoły – w telegraficznym skrócie. Dzięki temu siedząc w domu możecie zobaczyć jak piękna i dzika jest Dolina Sztoły. Oczywiście liczymy, że uda nam się Was tam porwać i odwiedzicie to miejsce.

Podglądamy życie bobrów w ich środowisku naturalnym.

Klasztor znajduje się w Dolinie Eliaszówki (Polinki Krakowskie) i niemal z wszystkich stron otacza go leśny rezerwat przyrody Dolina Eliaszówki. Na terenie klasztoru znajduje się m.in. Muzeum Misyjne, Muzeum Karmelitańskie, droga krzyżowa.

W 2019 roku rozpoczęliśmy projekt czynnej ochrony muraw kserotermicznych m.in. w Dolinie Kobylańskiej. Powyższy film wyjaśnia powody ochrony prowadzenia tych działań.

Parki Krajobrazowe Małopolski

Film o Parkach Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Czyli zebrane w pigułce w telegraficznym skrócie wartości przyrodnicze, kulturowe i historyczne; ciekawe miejsca, które mogą być inspiracją dla Waszego odkrywania Małopolski.

Jurajskie Parki Krajobrazowe znajdują się na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Znajduje się tutaj 6 parków krajobrazowych – każdy cechuje się innymi walorami.

Beskidzkie Parki Krajobrazowe czyli zapraszamy do “górskich parków krajobrazowych”. Charakter oraz widoki są odmienne od pozostałych parków Małopolski.

Parki Pogórza czyli zapraszamy w okolicę Tarnowa.